veel Jõuluni

30. nov 2016

Jõulud on lähenemas .
Jõul piilub sisse uksest ja aknast, jälgib meid, kuulab meid ja kui saabub õige aeg  Jõul haarab ukselingist ja astub  koputamata sisse. Ta käib  uurivalt läbi kõik toad, valdab  peagi kõik kambrid ja täidab kõik nurgad oma soojuse  ja headusega .

                Ta ei kontrolli, kas Teie lakitud parketid on viimase peale  läikima löödud või kõikidelt riiulitelt ja raamatutelt  tolmurullid  pühitud Selle asemel ta tõttab  ta rõõmustades laste mängudesse ja sekkub  köögis askeldava  ema  toimingutesse -haarab  kulbi järele ja viskab  hästi  salaja pudru sisse õnnemandli ja veel teisegi …

                Elutoas leiab ta tillukesed käed, kellel aitab  upitada  kuuse kõrgematele okstele  riputama jõulukaunistusi, kuni kõik, kõige väiksemadki ehted, on oma koha kuusel leidnud.

Jõul  mõnuleb koos sinuga saunalaval, võtab koos sinuga veel leiligi …

Teretulnud Jõul istub sinuga ka söögilauda . Ta ei ole söögi suhtes nii valiv kui ehk talle külge poogitakse, vahest talle tundub, et kõik teised teavad paremini tema toiduvalikust, kui ta ise … ta naeratab rahulolevalt, sest ta teab, et tuleb ka sinna lauda, kus ei ole  rasvast  seapraadi ja verivorsti, sülti ega piparkoogimehikest .

Jõul armastab väga  kingitusi: suuri ja väikeseid pakikesi, kõvad ja pehmemadki pakikesed on kõik talle meele järgi … aga ta mäletab ka  selliseid kodusid, kus kingitusi pole,  kuid  ka seal tundis ta ennast hästi ja koduselt, sest seal  oli viisakas ja tänulik pererahvas .

Jõul tahab meile kõigile külla tulla. Ta leiab üles kõik  kodud,  iga linna, küla ja  maja ja tuleb ka kõige pimedamasse trepikotta.

Parema meelega muidugi tuleb ta läbi lumivalgete hangede, aga ka pimedal ja lörtsisel ajal ei jää ta tulemata.

Täis lootust seisab ta taas  ka sellise ukse taga, kust ta eelmine aasta ei julgenudki sisse astuda .

Arglikult hiilib ta minema sellistest kohtadest kus kakeldakse ja kõrvu lõikavad rumalad sõnad …Jõul ei ole oma arust küll  arg, aga ta lihtsalt ei mahu sinna tuppa, kus on võimust võtnud viha ja paha tuju .

Jõul on väga lähedal, ära siis hirmuta teda minema, vaid anna tal siseneda  omas rahus ja las ta tunneb ennast nagu kodus!!!

Kommentaare ei ole: