veel Jõuluni

29. dets 2017

29. d e t s e m b e r

Selle aasta hüatsindid kolm tükki mis ostsin läksid aia taha isegi  ei lõhnanud , see aast aga amaryllis on veelgi väga väga ilus ...  Muidu mulle meeldivad ikka hüatsindid ka . Eks mehe ema kasvatas ratsuritähti ja tal oli neid väga palju, kusagil kahekümne ringis ja kui nad siis hakkasid ükshaaval  õitsema siis oli ikka väga ilus .  Mina ei ole neid  sibulaid alles hoidnud , peale jõule veel natuke ja mõni on järjest kaks kordagi õitsenud aga siis viskan minema et uuel aastal juba uus amarüllis osta ...
 AASTALÕPP  on siis käes  , veel täna , homme ja ülehomme õhtul hakkame vaatama telekat  ja ootama uusaasta kõnet ja jälle kuulama rakettide paukumist mida ma vihkan . Sest  midagi head see ei meenuta  ja lihtsalt mõtlen vaeste loomade peale kes seda kõike peavad taluma ... närvitsema ... jube mõelda et inimesed sellest aru  ei saa.... Mis mõnu pakub see paugutamine? Raha tuulde loopimine ? Ja siis öeldakse et raha pole ...  Ju siis ikka on kui sellise nõmeduse peale seda kulutada ..  Ma isegi  keelaks seadusega ära selle jubeda paugutamise .. noh niipalju lubaksin et kui aasta vahetub siis kell 12  võib siis selle raketti tuulde lasta aga mitte kauem kui 10 min , selle jooksul juba on paarsada eurot igayks jõudnud tuulde lasta ... ja aitab . ei mingit kogu päeva paugutamist ...   Olen vist  ainuke inimene kes pole kunagi ühtki raketti ostnud .. Las jääb see rakettide laskmine linnavalitsusele. neil seda rahanatukest on ja las lasevad   maal siis külanõukogu otsustab mitu paukku teeb . maal on ka loomi rohkem ja  neid hirmutada pole vaja ..
  Heh sellised siis mõtted täna
 Soovin veel selle aasta viimased päevad veetke rahulikult  

2 kommentaari:

neiud ärevil ütles ...

Teile ka seal ilusat aasta lõppu. Eks uue aasta auks võiks ju see ilutulestik olla, aga mõistuse piirides. Ilus ja pidulik on küll vaadata, aga mulle ei meeldi ka kui paugutatakse juba dets. alguses ja ka enne kui vana aasta jõuab ära minna.
Mina olen ratsuritähe sibulad küll alles hoidnud ja need õitsevad veel palju aastaid.Ma pole neid isegi keldrisse viinud vaid on kogu aeg potis ja ikka tulevad kevadel 5 õiega kellukesed külge. Vahel on vaja ainult harvendada, sest nad kasvatavad ju uued sibulad ja mulda vahetada. Hüatsindid istutan kõik aeda ja siis õitsevad kevadel.

Jõulublogi ütles ...

Oi muidugi , aeda saab ju istutada ,, ma ei ole kevadeni vastu pidanud ja ikka sibulad minema visanud , nyyd hoian alles ... vaatan kas saab asja . Oi Reedkene , head aastavahetust , seda muidugi, et uue aasta auks on kell 12 see õige aeg ja koht aga mitte kogu päeva ,, meil siin pole veel ainsatki pauku kuulda olnud kui kuulen siis kirjutan kohe üles et millal esimest pauku kuulsin , aga seekord ju koera aasta tulemas ja ärgu ärritagu koeri, et nad siis ei "hammustaks" järgmine aasta neid paugutajaid ... Head aastavahetust teile !