veel Jõuluni

7. dets 2012

talv 2012

päike puude vahelt piilumas

vähe seda päikest on näha, aga ikkagi armas

kõrgemates puulatvades on päikest rohkem ...

2 dets - 1 advent

Kaunist esimest adventi!

Talv täies jõus


Kodus olen ka tasapisi hakanud panema välja jõuluasju ja laudlinasid ja muud

Jõuluvana vaatab, et kas on ikka häid lapsi ?

laualinad on välja otsitud

küünlad on akendel

kalkun on ahjus valmistatud ja läheb sügavkülma jõuludeni    
kala on soola pandud

Soome 95 iseseisvusaastapäev

kodune püha tähistamine
Soomlased "ärkasid" paarkümmend aastat enne eestlasi, said omale lipu ja hümni enne eestlasi, on nautinud demokraatiat 105 ja ka iseseisvust katkestusteta 95 aastat. Eesti on pidanud samal ajal liiga mitu korda nullist alustama.


Tänaseks on ka enam kui 30 000 eestlast kolinud Soome kõrgemat elatustaset taga nõudma, veel tuhanded käivad juhuslikumalt seal tööl ja kahe riigi majandus toimib üha enam põimituna. Euroopa Liitu astus Soome 1995., Eesti 2004. aastal, euro võeti kasutusele Soomes 2002., Eestis 2011. aastal. Kuid vähemalt, kui Soome peaks kunagi otsustama NATO-ga liituda, ootaks meie neid juba seal ees.


uus president Sauli Niinistö oma naise JennigaMuide, Soome rahvaarv ületas miljoni inimese piiri aastaks 1820, tollal üle poole miljoni elanikuga Eesti jõudis sama verstapostini enamvähem sada aastat hiljem, ometi on soomlasi tänaseks neli korda rohkem kui eestlasi. Stabiilsus, demokraatia ja igasugustest ideoloogilistest eksperimentidest hoidumine on teinud Soomest ühe jõukamatest riikidest maailmas, milleni Eestil on ikka veel pikk maa minna.
Ismo ja Päevi Valkoniemi
 Siin on tuttav paar kes käis ka presidendi kätt surumas ... 

Oli tore telekast jälgida suurt paraadi .... 
 
 


 

Jõulutrall kirbukal

ja juba ongi esimene jõulunädal läbi. Ülehomme on juba 2. advent ja pea on jõulud -
Meie kirbukal oli jõulutrall. Kõi asjad müügis poole hinnaga , siis veel loterii allegrii ... mille iga kolmas loos võitis .. ja peaauhinnaks oli suur telgedel kootus punane vaip ... 
Selle võitiski loosiga  Eero,  kogu päeva käis rahvas seda jahtimas ja õhtupoole polnud veel keegi seda välja tõmmanud  ja siis kella viie paiku Eero  tuli ja võitiski selle vaiba .väljas on suured lumehanged ja laupäeval käis Eero lund lükkamasrõdukaunistus
salatitaldrik


makaronid hakklihaga